ZEĎ a ŠTĚT - stavby z kamene - zedastet.cz 

www.zedastet.cz 

STAVBY Z KAMENE – ZEĎ A ŠTĚT


ZEĎ A ŠTĚT je volné seskupení živnostníků, sdružuje tři úzce spolupracující kamenické party. Stavíme z kamene od roku 1997, někteří z nás už od roku 1993. Většině z nás kamenická práce učarovala před lety, v Krkonošském národním parku, při rekonstrukci starých kamenných štětovaných cest a výstavbě cest nových. Od té doby se kamenickým pracím věnujeme naplno. Od roku 2000 působíme hlavně na Moravě. Stavba kamenných zdí – stavby z kamene – se pro nás staly řemeslem, uměním i zálibou.

STAVBY Z KAMENE

Pracujeme tradičními technologiemi, převážně s ručně vybíraným lomovým kamenem. Realizujeme tyto kamenné stavby: suchá kamenná zeď, opěrné kamenné zdi, kamenné obklady, kamenné ploty, a štětované cesty, provádíme pokládku dlažby z přírodního kamene.
Snažíme se pro daný projekt volit vždy ten nejvhodnější materiál s ohledem na místní podmínky i přání zákazníka či architekta. Proto používáme různé druhy kamene z mnoha lomů v celé České republice. Nejste-li si jisti, pomůžeme vám vybrat kámen vhodný pro vaši stavbu.

Jsme schopni zajistit i kompletní realizace zahrad. Spolupracujeme s architekty, zahradníky, staviteli zahradních vodních prvků a dalšími odborníky. V současnosti se naše činnost pozvolna rozšiřuje také o tesařské práce.

Nejsme limitováni počtem pracovníků – ve spojení se spřátelenými partami kameníků jsme schopni realizovat i opravdu velké zakázky. Takto jsme například vedli kamenické práce při výstavbě golfového hřiště Kaskáda v Brně Jinačovicích.

Naši zákazníci jsou soukromí stavitelé rodinných domů a zahrad, ale i větší investoři a stavební firmy. Mezi naše významné zákazníky patří například Železniční stavby, Českomoravský cement, Statutární město Brno, Státní hrady křivoklátska, Skanska, Inženýrské stavby Brno a Golf Resort Brno – Jinačovice.
K nejzajímavějším dílům, která jsme realizovali, patří novostavba kaple Svaté Barbory v Rudici v Moravském Krasu (2000-1), rekultivace kamenolomu Dálky v Čebíně (2002-3) a od roku 2004 po etapách probíhající rekonstrukce historické usedlosti v Pohledech na Svitavsku. Podíleli jsme se také na výstavbě české expozice na celosvětové výstavě květin Floriáda 2002 v Holandsku a výstavbě golfového hřiště Kaskáda v Brně – Jinačovicích (2005-2009).


Nezůstáváme však pouze u práce s kamenem, většina z nás se zabývá dalšími činnostmi a koníčky. Zpravidla jsou to tradiční řemesla – tesařství, zednictví a štukatérství, kovářství, výroba dřevěných hraček a jiné.

DĚLÁME S LÁSKOU PRÁCI, KTERÁ NÁS BAVÍ – PRO RADOST NÁM I NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM.

Připravujeme nové webové stránky.

Rozšířili jsme naši činnost o tesařské práce. Více zde TESAŘSTVÍ

Z důvodu velkého pracovního vytížení doporučujeme všem zákazníkům domlouvat zakázky s dostatečným předstihem.

Připravujeme novou verzi stránek.

Copyright © 2006 - 2024 Miroslav Horník; WebDesign © 2006 - 2024 Martin Argaláš

Používáte starší prohlížeč (bez podpory technologie CSS), a proto design této stránky nevypadá dobře. Nebojte se, o žádnou informaci ovšem nepřijdete.

Také můžete zkusit některý novější prohlížeč, abyste si stránku vychutnal(a) v plné kráse:
Mozilla, Internet Explorer, Netscape, Opera.